Az amerikai-indiai mélyülő védelmi együttműködés keretében F/A-18 Hornet vadászrepülő-hajtóművek közös gyártása előtt nyílik út - hangzott el Washingtonban Joe Biden amerikai elnök és Narendra Modi indiai miniszterelnök találkozója után.
Az orosz atomiparra az Európai Unió még nem, de az Egyesült Államok már vetett ki szankciókat, amelyek közvetve hatással lehetnek Paks II-re is. A magyar kormány bevallottan is új utakat keres, miután a német Siemens Energy részvétele továbbra is kétséges más korlátozások miatt. Az újratervezés folyamatos az atomerőmű bővítésénél, miközben már új szankciós köröket terveznek Washingtonban és Brüsszelben. Magyarországot egy 3850 milliárd forintos kötelezettség is Pakshoz láncolja, de a Portfolio-nak a Roszatom azt jelezte: kitartanak a beruházás mellett.
A felhőalapú számítástechnika már egyáltalán nem új keletű dolog, a technológia mondhatni már rég belépett az érettségi fázisba, a gazdaság szereplői közül szinte nincs is olyan, aki ne halott volna róla, a legnagyobb szolgáltatók pedig szinte már fejőstehénként üzemeltetik a felhős üzletágaikat. Bár a legtöbb digitális szolgáltatásnak már most a gerincét alkotja, a számok azt mutatják, a szektor még mindig képes a növekedésre, hiszen vannak későn érkezők, akiket fel lehet karolni. Ráadásul minél többen költöztetik a munkafolyamataikat a felhőbe, annál jobban látszik, hogy melyek azok a kritikus pontok, ahol elbukhat egy-egy ilyen projekt. Cikkünkben bemutatjuk a felhőinformatikai piac kilátásait, a felhőmigrációs projektek bukásának okait és az üzletágat a következő évtizedben meghatározó trendeket.
A General Electric elbocsátja az amerikai szárazföldi szélerőművekben dolgozó alkalmazottainak 20 százalékát, ami több száz főt jelent - közölte egy, az ügyet ismerő, magát megnevezni nem kívánó személy a CNBC tudósítása szerint.
Az amerikai Bell Trextron aeronautikai vállalat a napokban bemutatta a Bell 360 Invictus támadó/felderítő helikopter első prototípusát. A két pilótával repülő helikopter a tervek szerint a legmodernebb elektronikai felszereléssel, és moduláris, drónok indítására is alkalmas fegyverrendszerrel lesz ellátva, ugyanakkor rendkívül olcsó lesz.
A hvg360-nak adott interjút Felsmann Balázs, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont főmunkatársa, aki szerint nem sok esélye van annak, hogy a nyugati beszállítók megmaradnak a Roszatom vezette Paks II.-projektben, enélkül viszont gyakorlatilag lehetetlenné válik a két újabb reaktor megépítése.
A nagy amerikai vállalatok óvatosságra intik a Fehér Házat és a kongresszust az Oroszország elleni esetleges szankciók kivetését illetően - írja a Reuters.
Teljes gőzzel beindult a negyedéves jelentési szezon a héten, ma többek között a GE, a Johnson & Johnson és a 3M is közzétette negyedéves számait. A befektetők reakciója vegyes a mai gyorsjelentésekre, a GE árfolyama mutat nagyobb elmozdulást, közel 9 százalékot zuhant a részvény.
Lassan folyamatosan frissülő, percről-percre cikkben írhatnánk azokról a cégekről, amelyeket éppen feldarabolnak. A hét elején jelentették be, hogy három részre osztják fel a General Electricet, aztán ma a Toshiba jelentette be, hogy szintén három vállalatra bomlik, most pedig a Johnson & Johnsontól jött a hír, hogy két vállalatra választja szét a fogyasztói egészségügyi részlegét, amely a sebtapaszokat és a babahintőport értékesíti, a gyógyszer- és orvostechnikai eszközökkel foglalkozó üzletágától. Ez lenne a vállalat 135 éves történetének legnagyobb átalakítása, írja a Reuters.
A hét elején jelentette be a GE, hogy három vállalatra válik szét, most pedig a japán ipari konglomerátum, a Toshiba tette közzé terveit arról, hogy két fő üzletág, az energia- és infrastruktúra-üzletág valamint az eszköz- és tárolási üzletág kiválásával három független vállalatra szakad, írja a Reuters.
A General Electric amerikai ipari óriásvállalat három cégre válik szét - jelentette be a társaság kedden. A GE részvényárfolyama 11 százalékot ugrott a bejelentést követően.
Lőfegyverrel felszerelt katonai robotkutyát mutatott be a Ghost Robotics és a SWORD International egy amerikai hadsereg által megszervezett kiállításon. Az eszköz navigációját és a fegyver célzását most még emberi kezelő végzi távirányítással, később azonban a tervezők jelentősen növelni akarják a SPUR névre keresztelt robot autonómiáját. Annak ellenére, hogy nemzetközi egyezmények tiltják a teljesen önműködő fegyverek létrehozását és SPUR sem lesz az, az internet népe háborog a találmány miatt.
Eljött az a pillanat is az amerikai tőzsdéken, amikor a koronavírus mélypont utáni fordulatot követően ismét van egy szektor, amelyik egy csökkenő trendbe lépett be. Ez nem más, mint a klasszikus ipari cégeket tömörítő szegmense a piacnak. A sokkal inkább értékalapon, mintsem növekedési megközelítéssel árazott szektorban a befektetőknek a mostani árfolyamok már túlságosan magasak voltak, és szemmel láthatóan nem találták indokoltnak ezeket. Emiatt a befektetők bizalma hónapok óta párolgott el a piacról, de ez inkább csak az új vevők hiányában nyilvánult meg. A szeptemberi korrekcióban azonban itt már az eladók is alaposan beindultak és befejezték a hosszú távú trendfordulót, legalábbis a technikai elemzés eszköztára ezt mutatja nekünk.
A General Electric részvényei kedden emelkedtek a kereskedésben, miután a Goldman Sachs elemzői kiemelték a vállalatot, mint az ipari szektor "első számú", újranyitásból leginkább profitáló cégét és a nagy piaci kapitalizációval rendelkező részvények közül is az egyik "legjobb lehetőségként" utaltak a GE-re. A kimondottan optimista hangvétel apropóján közelebbről is megnéztük a vállalatot, utánajártunk, hogy milyen az elemzői konszenzus a cég kilátásaival kapcsolatban.
Még első üzleti gépének gyártásához és piacra dobásához sem tudott elég forrást gyűjteni a hangsebességnél gyorsabb utasszállítókat fejlesztő Aerion startup repülőgépgyártó, így váratlanul bejelentette megszűnését. A pénzügyi problémák megjelenése azért is rendkívül meglepő, mert a cég alapítója a dollármilliárdos Robert Bass, és a projektet a Boeing nemcsak pénzzel, hanem mérnöki segítséggel is támogatta volna, valamint a nagy riválisa megjelenése előtt a Lockheed Martin is részt vett a munkában.
Nem érdemes összeesküvés-elméletekben hinni – már amíg ki nem derül róluk, hogy igazak. Így történt ez a villanykörték esetében is, amikor régen a GE és a Phillips más gyártóóriásokkal összeállva kitalálta, hogy inkább előbb égjenek ki az izzók, mint utóbb. De különösen érdekes példát mutat az Apple esete is a furcsa módon belassuló telefonokkal, miután megjelentek az újabb változatok. Ebben a cikkben a termékek mesterségesen manipulált élettartamáról gondolkodunk, kitérve a mögöttes gazdasági logikára és két nagyon tanulságos történelmi esetre.
Az orosz-ukrán háború legfontosabb eseményei percről percre számolunk be.
Feltartóztatták a tankert.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?